Wpisany przez basia    Niedziela, 12 Luty 2012 17:41    PDF Drukuj Email
Chcemy więcej seksu! Kobiety chore na endometriozę mogą mieć satysfakcjonujący seks!

 

Tak tak nie mylicie się! Trzy lata minęły, zajmowałyśmy się wieloma tematami. Bardzo ważnymi. Niepłodnością, bólem, diagnostyką, leczeniem, uświadamianiem. Teraz ukłon dla już zdiagnozowanych kobiet, które poprostu chcą czerpać radość z

.

.

.

SEKSU

 

Choć chorujemy na to samo to problemy w alkowie możemy mieć bardzo różne. Zobaczcie jak to opisują nasze forumowiczki. Dziękujemy, że udostępniły swoje historie i przełamały temat tabu.

SEKSHISTORIE

Przypominamy również, że od dawna na forum nie milczymy o seksie.  Temat jest dla nas ważny, dlatego poświęcamy mu cały dział forum.

Niestety doświadczenia związane z endometriozą oraz upływający czas potrafi kompletnie ogołocić związek z pasji, namiętności i pożądania. W większości przypadków mamy na to duży wpływ. Tak naprawdę to pożądanie trzeba kultywować. Właściwie każdy związek po paru latach przechodzi przez kryzys w alkowie.

Ważne, aby zdawać sobie sprawę z faktu, że spadek pożądania wraz upływem czasu jest rzeczą naturalną a nawet nieuniknioną. Jednak wiara w romantyczną miłość powoduje, że często pary nie robią z tym nic. Pożądanie ma być naturalne i przychodzić same z siebie w sposób spontaniczny. Nie przychodzi oznacza to, że związek się skończył. Pary tkwią w martwych związkach lub się rozchodzą. Jednak jeśli pozostaje miłość i przyjaźń z pewnym wysiłkiem z obu stron można odbudować pożądanie. Można nauczyć się je podsycać. O seksie w stałym związku można wiele się dowiedzieć w książce o tym samym tytule napisanej przez seksuologa/ginekologa dr Ewę Baszak-Radomańską oraz polonistkę Jolantę Sobkowicz. Wywodom rzeczowym podpartym dowodami naukowymi towarzyszą poetyckie dygresje, dzięki czemu lektura staje się również kulturalną inspiracją. Więcej o tej publikacji można przeczytać tutaj. Nasz portal www.endometrioza.aid.pl w związku z akcją ‘seks endokobietki’ objęło je patronatem medialnym.

Endometrioza może powodować ból podczas współżycia.  O tym już dawno mówiłyśmy. Podkreślałyśmy, że właśnie ból podczas stosunku, może być objawem naprowadzającym kobietę i jej lekarza do postawienia diagnozy endometrioza. Ale co zrobić, gdy już wiemy, że endometriozę mamy i będziemy ją miały długo?

Gdy współżycie sprawia ból - (bolesny stosunek)

Bolesność przy współżyciu może wiązać z za niskim poziomem estrogenów, które zazwyczaj lecząc naszą chorobę obniżamy. Bardzo delikatnymi (innymi niż przy stosowaniu u kobiet po menopauzie) dawkami estriolu dopochwowego możemy podnieść kondycję naszej śluzówki w pochwie.

Warto przetestować różne preparaty dostępne bez recepty w aptekach. Może któryś to będzie to?

Więcej o preparatach przeczytacie tutaj

Co może rozgrzać nasze alkowy? Czy bielizna jest tylko dla niego? O nie. Ubierając seksowną bieliznę rozpoczynamy już grę wstępną! Panowie uważajcie. Specjalnie dla nas mamy zniżki w sklepie internetowym kobiecetajemnice.pl. Trzeba podać hasło ENDOKOBIETA!

Dni przed Walentynkami, poprzez tydzień świadomości endometriozy i dłużej chcemy Was zaangażować w seks. Zapraszamy czytelnikówi i firmy do oferowania zniżek specjalnie dla endokobietek. Mamy nadzieję, że ten gorący klimat utrzyma się aż do jesieni!

Seks w celach prokreacyjnych wydaje się dopełnieniem związku, jednak nie w przypadku przedlużających się starań.

/p

Zmieniony ( Niedziela, 12 Luty 2012 19:04 )